Вести

 • PP (полипропилен) Блокирајте ги типовите кеси на долниот вентил

  PP (полипропилен) Блокирајте ги типовите кеси на долниот вентил

  Кесите за пакување од дното на PP Block се грубо поделени на два вида: отворена кеса и вреќа со вентил.Во моментов, широко се користат повеќенаменски кеси со отворена уста.Тие ги имаат предностите на квадратното дно, убавиот изглед и практичното поврзување на различни машини за пакување.Во однос на вентилот...
  Прочитај повеќе
 • Колку различни видови на филм за обложување или ламиниран филм во ткаена политорба од pp

  Колку различни видови на филм за обложување или ламиниран филм во ткаена политорба од pp

  Претежно има 4 вида филм за обложување што се користи во ПП ткаени кеси.Видовите на филм за обложување и неговите својства се првичните барања на ПП ткаената вреќа.Тие треба да ги знаат пред да го изберат најдобриот филмски материјал.Во зависност од барањата на корисникот, пет типа филм за обложување или ламиниран ф...
  Прочитај повеќе
 • Разновидност на BOPP плетените кеси во индустријата за пакување

  Разновидност на BOPP плетените кеси во индустријата за пакување

  Во светот на пакувањето, BOPP полиетиленските плетени кеси станаа популарен избор за бизниси кои бараат издржливи и визуелно привлечни решенија за пакување.Овие кеси се направени од BOPP (биаксијално ориентиран полипропилен) филм ламиниран во полипропиленска ткаена ткаенина, што ги прави цврсти, кисечки...
  Прочитај повеќе
 • зошто да изберете ад*стар кеса за пакување сув малтер, гипс амбалажа, цемент.

  зошто да изберете ад*стар кеса за пакување сув малтер, гипс амбалажа, цемент.

  За материјалите за пакување од сув малтер, гипс и цемент, изборот на вистинската кеса за пакување е од клучно значење за да се осигура безбедноста и квалитетот на производот.Shijiazhuang Boda Plastic Chemical Co., Ltd. е водечки производител со 20-годишно искуство во производство на висококвалитетен градежен материјал за...
  Прочитај повеќе
 • џамбо чанта тип 10: кружен FIBC -горен дел од капакот и рамно дно

  џамбо чанта тип 10: кружен FIBC -горен дел од капакот и рамно дно

  Тркалезни FIBC џамбо кеси, се популарен избор за транспорт и складирање на различни материјали.Овие џиновски кеси се направени од полипропилен, издржлив и флексибилен материјал кој може да собере до 1000 килограми товар.Кружниот дизајн на овие FIBC кеси ги прави лесни за полнење и ракување, што ги прави...
  Прочитај повеќе
 • Џамбо кеса Тип 9: Кружен FIBC – Горен излив и излив за празнење

  Џамбо кеса Тип 9: Кружен FIBC – Горен излив и излив за празнење

  Крајниот водич за FIBC гигантски чанти: Сè што треба да знаете FIBC џамбо чантите, исто така познати како рефус кеси или флексибилни средно големи контејнери, се популарен избор за транспорт и складирање на различни материјали, од зрна и хемикалии до градежни материјали и многу повеќе .Направено од п...
  Прочитај повеќе
 • Џамбо торба Тип 8: Кружни FIBC – Горно отворено и испуштање на изливот

  Џамбо торба Тип 8: Кружни FIBC – Горно отворено и испуштање на изливот

  Ви го претставуваме нашиот иновативен круг FIBC со отворен покрив и дизајн на одвод, совршено решение за вашите потреби за ракување со најголемиот дел од материјалите.Оваа разновидна и издржлива торба за рефус е дизајнирана да обезбеди ефикасно и практично складирање и транспорт на различни материјали, од прав и гранули до ...
  Прочитај повеќе
 • Џамбо торба тип 7: кружен FIBC – горниот дел отворен и рамно дно

  Џамбо торба тип 7: кружен FIBC – горниот дел отворен и рамно дно

  Кружни рефус кеси (FIBC) имаат кружно/тубуларно тело кое е без спојување.Со само горниот и долниот панел што се шие во чантата, чантите во кружен стил се идеални за фини и хидроскопски материјали.Овие масовни чанти/ FIBC торби се направени од кружна/тубуларна ткаена ткаенина...
  Прочитај повеќе
 • џамбо тип 6: горен дел од бравата и излив за празнење

  џамбо тип 6: горен дел од бравата и излив за празнење

  Одлични вести за компанијата за индустриски фибц кеси!Нашата компанија може да ги приспособи ткаените кеси во зависност од барањата на клиентите со фабрика која е во целосна согласност со стандардите за производство за ткаени кеси за храна и ткаени кеси за транспорт на опасни материјали сертифицирани од ОН.џинтанг (бода)...
  Прочитај повеќе
 • џамбо тип 5: горниот отвор и отворот за испуштање

  џамбо тип 5: горниот отвор и отворот за испуштање

  При испорака и складирање на рефус производи, флексибилните кеси со средно големо количество (FIBC) се популарен избор поради нивната разновидност и исплатливост.Меѓутоа, при изборот на компанија FIBC, мора да се земат предвид различни фактори, вклучувајќи го и типот на млазниците што се користат за полнење и празнење....
  Прочитај повеќе
 • џамбо кеса тип 4 излив за полнење и дно за испуштање

  џамбо кеса тип 4 излив за полнење и дно за испуштање

  FIBC Чанти од Кина.Флексибилни средно рефус контејнери (познати и како FIBCs, Bulk Bags, Jumbo кеси или торби за товар од 1 тон) се флексибилни производи за пакување кои безбедно ставаат суви и лабави материјали од 500kg-2000kg или дури и повеќе.Џамбо чантите – FIBC чантите можат да држат тегови од кој било материјал (како ...
  Прочитај повеќе
 • џамбо кеса-тип 3: излив за полнење и рамно дно

  FIBC торбичка со излив за полнење и рамно дно FIBC кеси се одличен избор при транспортирање и складирање на рефус материјали.Овие флексибилни средни рефус контејнери се познати по нивната издржливост, разноврсност и исплатливост.Кога додавате функции како што се млазници за полнење и станови, имате...
  Прочитај повеќе
123456Следно >>> Страница 1/6